Wosk do technik uwalniania powięziowego – Songbird
137.962963 netto
Cechy wosku do technik uwalniania powięziowego:
- pozostawia skórę miękką i nawilżoną
- zapewnia doskonałą przyczepność
- zapewnia dodatkowy uchwyt co zapewnia optymalną kontrolę tkanek
- dostępny w różnych rozmiarach
- wyprodukowany wyłącznie z naturalnych składników
- nie wylewa się
- łatwy i przyjemny w użyciu
- wydajny – wystarczy niewielka ilość do wykonania zabiegu
- posiada neutralny zapach
Skład wosku:
- wosk pszczeli
- olej z oliwek
- olej z migdałów
- arnika
- kalendula
- olejki etereyczne: manuka i cytrynowy
- dziurawiec
Sposób użycia:
Niewielką ilość wosku rozgrzej w dłoniach, po czym nanieś ją na skórę pacjenta
Wosk do technik uwalniania powięziowego
Fascial Release Wax firmy Songbird został opracowany w konsultacji z Jamesem Earlsem, międzynarodowym szkoleniowcem anatomii i uwalniania powięziowego. Jest to najpopularniejszy z wosków do masażu, istniejący na rynku od ponad 20 lat. Wosk do technik uwalniania powięziowego jest specyficznym produktem o zwiększonym “chwycie” tkanki dla lepszej jej kontroli.
Wielu terapeutów, niekoniecznie zajmujących się masażem sportowym używa tego wosku ze względu na jego aromat, który nie jest ani typowo ziołowy, ani kwiatowy, dzięki czemu nie daje się sklasyfikować jako „damski” lub „męski” zapach. Odpowiedni kontakt z tkanką pozwala terapeucie nią manipulować na wiele różnych sposobów. Może kontrolować możliwość jej rozciągania, otwierania, poruszania i oddzielania od innych struktur.
Zastosowanie Fascial Release Wax:
Wosk Fascial Release Wax jest szeroko stosowany w Fizjoterapii, Osteopatii i Masażu Sportowym. Produkt jest bardzo wydajny, gdyż do wykonania jednego zabiegu wystarczy wykorzystać jej bardzo małą ilość.
Produkt ten używany jest przez wielu terapeutów zajmujących się masażem sportowym, fizjoterapeutów, osteopatów i sportowców. Stosowany do masażu w klubach piłki nożnej z najwyższej półki (m.in. angielskiej BPL), a także wśród rugbystów, krykiecistów, pływaków, hokeistów, lekkoatletów i wioślarzy. Był również używany podczas największych imprez sportowych takich jak dwa ostatnie mistrzostwa świata w piłce nożnej oraz Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku w Londynie.